Moda Model

Amigurumi Çay Seti Yapımı

18.11.2018
2.075
Amigurumi Çay Seti Yapımı

Amigurumi Çay Seti kız çocukları için çok harika bir oyuncak seti olacak. Şu ana kadar olan tariflerde genelde hem kız hem de erkek çocuklar için modeller ve tarifler verdik. Ancak bu tam anlamıyla kız çocukları için bir tarif olacak. Evcilik oyunlarının vazgeçilmez parçalarından olan çay seti kız çocuklarının özellikle 3 yaştan sonrasında çok rastlanır. Bu tarz bir oyuncak yapmak gerçekten biraz zahmetlidir. Ancak sayısı da tamamen size bağlıdır. Çaydanlık ve 2 fincandan oluşan bir takım da yapabilirsiniz. Ancak daha bol malzemeli ve teferruatlı bir model de yapılabilir.

Amigurumi Çay Seti yapılması zahmetli işler arasında yer aldığı için küçük bir set de ayarlanabilir. Bu küçük set sadece dış süslemesine ağırlık verilerek de güzelleştirilebilir. Örneğin etrafı çiçeklerle kalplerle süslenmiş olan bir set, her kız çocuğu için çok dikkat çekici ve bir o kadar da güzel bir durumdur. Bu oyuncak için birbirleri ile güzel vakit geçirme fırsatı da yakalarlar. Ayrıca küçük yerlerinde kendilerinin de dokunuşlarda bulunmasına izin vermeniz ile daha da severek kullanacaklardır. Yapılan süsleme ya da fincan rengini kızınıza bırakmanız o oyuncağın üzerinde kendi emeklerinin olması onları mutlu eder.

Amigurumi Çay Seti Tarifi

Bu çay seti 4 çay fincanı, 4 fincan altlığı, kurabiye tabağı, çaydanlık ve kurabiyelerden oluşacak. Bu tarif biraz uzun olacak. Bu nedenle çay fincanlarından başlanır. Çay fincanları 4 tane olacak şekilde yaptıktan sonra diğer aşama kulplarını dikmek olacaktır. Çay fincanlarından sonra altı için 4 adet de tabak gerekir.

Çay fincanlarının tabaklarını yaptıktan sonra, kurabiye tabağını yapmak kolaydır kurabiye tabağı için de bu çay fincanı tabaklarının daha büyük ölçülü olanını yapmak gerekecektir. Tabaklar da tamamlandıktan sonra sırada çaydanlık demliği vardır. En uğraştırıcı ve büyük parça olan demlik yapıldığı zaman içi sımsıkı doldurulur ve kapak kısmı da dikilerek şeklinin sabit olarak kalması sağlanır. Daha sonra demliğin sap kısmı dikilir. Şekli iyi olsun diye burada tel de kullanılabilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.