Moda Model

Amigurumi Bukalemun Yapılışı

16.11.2018
1.984
Amigurumi Bukalemun Yapılışı

Amigurumi Bukalemun farklı bir hayvan. Çocukların aslında daha çok çizgi filmlerden tanıdığı ve renk değiştirme özelliği yani kamufle özelliği ile bilinir. Bu da dikkat çekici olduğu için çok fazla sevilir. Çizgi filmlerde en çok renk değiştirme özelliğine vurgu yapıldığı için en çok dikkat çekici özelliği vurgulamanızda fayda vardır. Bu da çocuk odalarına renk katacak bir dekor malzemesi olarak düşünülebilir. Farklı alanlarda ve farklı boyutlarda yapılarak odanın farklı konumlarında değerlendirilebilir.

Amigurumi Bukalemun modellerinde en çok farklı renklerin harmanlandığı modeller tercih edilir. Yani rengarenk yapılarak kamufleye olan yatkınlığı çocuklara aktarılabilir. Rengarenk yapılması her yere renk katacak bir dekor ürünü olarak değerlendirilir. Yumuşak ve güvenilir olması da aynı zamanda çocuklar için daha sağlıklı bir seçenektir. Kız erkek demeden her çocuğun oynayabileceği oyuncaklardır. Her renkte yapılabilir ve kullanılabilir. Renk seçeneği için evde artan ipleri de kullanabilirsiniz. Doldurmak için boncuklu elyaf tercih edilmelidir. Amigurumi oyuncakları el yapımı oyuncaklar olduğu için çocuklar için herhangi bir tehlike teşkil etmiyor. Sadece oyuncak olarak değil çalışma masalarında ya da yine çocuk odası dekorasyonlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Gözler için yani yapım aşamasında siyah amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz. Amigurumi güvenli gözü istediğiniz boyutlarda seçebilirsiniz. Bukalemun modelleri için elyaf ya da boncuklu elyaf kullanılabilir. Tığ ise ipinizin kalınlığına göre seçilirse daha iyi olmasına karşın 2,5 mm ölçüsündeki tığ da iyi bir seçim olacaktır.

Amigurumi Oyuncak Bukalemun Tarifi

Amigurumi bukalemunu yapmak için ilk önce sihirli halka içine 6 sık iğne yapılır. Bu başlangıç için baş ve gövdeyi aynı anda yapmak anlamına geliyor. Bunun nedeni ise tek bir şekilde örülebilecek bir örnek olmasıdır. Baş ve gövde aynı anlamda arttırma ve azaltmalarla tamamlandıktan sonra bacaklar ve kuyruğa geçilebilir. Bacak ve kuyruk için ise şekillerinin daha belirgin ve düzgün olabilmesi amacı ile tel kullanılması tavsiye edilir. Ancak bu zorunlu değildir. Diğer tariflerde buna yer verilebilir. Fakat tamamen kişinin kendisine kalmış bir durumdur. Bacaklar tamamlandıktan sonra kuyrukla beraber bitirilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.