Moda Model

Amigurumi Aslancık Yapımı

24.09.2018
1.318
Amigurumi Aslancık Yapımı

Amigurumi Aslancık modelleri hemen hemen her çocuğun sevdiği modeller arasında yer alır. Hem her yaştan hem de her cinsiyete hitap eden modeller arasındadır. Bu nedenle yaş grubu etkilemeden de her çocuk için güzel bir tercih olacaktır. Aynı zamanda daha küçük yaşlardaki çocuklar için de hayvanları tanıma açısından yapılan güzel bir oyuncak olacaktır. Ancak boyutunu ayarlayarak farklı modeller elde edebilirsiniz.

Amigurumi Aslancık boyut olarak küçük bir modeller de vardır. Bunlar hayvanat bahçesi oyunları için kullanılır. Aynı zamanda küçük bir halka modeli kullanılarak maskot olarak da kullanılabilir. Aslında farklı oyuncaklarla kullanıldığı için de çok fazla tercih edilir. Bu anlamda çocukların da sevdiği karakterler arasında yer alır. Hem çizgi film hem de animasyon dizilerde sıklıkla yer aldığı için aslancıklar çocukların sevdiği bir oyuncak türüdür.

Amigurumi Aslancık Nasıl Yapılır?

Kafa kısmında öncelikle sihirli halka içine 6 sık iğne yapılır. Sık iğne arasında 2 sık iğne yapılır. Sık iğne içine sık iğne, sonraki sık iğne içine ise 2 sık iğne yapılır ve bu tam tur 6 kez tekrarlanır. Sonraki 2 sık iğne içine sık iğne, sonraki sık iğne içine 2 sık iğne yapılır. Bu 6 kez tekrarlanır. Bu işlem 3 sık iğne, 4 sık iğne ve 5 sık iğne ile tekrarlanarak tam 6 tur yapılır.

Tur bitince etrafa sık iğne yapılır. Sonraki 6 sık iğne içine sık iğne, sonraki 2 sık iğne içine eksiltme yapılır. 6 tekrar yapılır. Bu durum da 5 sık iğne, 4 sık iğne, 3 sık iğne ve 2 sık iğne için tekrarlanır. Kafa kısmı bu şekilde tamamlanırken, kulakları için sihirli halka yapılır ve içine 6 sık iğne örülür. Sık iğne etrafına 2 sık iğne yapıldıktan sonra sık iğne içine sık iğne, sonraki sık iğne içine 2 sık iğne yapılır. Bu durum 6 kez tekrarlanır. En son da etrafına sık iğne yapılır. Bu şekilde sık iğnelerle aslancık da tamamlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.