Aloe vera jelin saça faydaları

0
36
aloe vera jelin saca faydalari
Tozlu Giyim 2017 elbise modelleri

Aloe vera jelin saça faydaları… Saç köklerin dokusunda oluşan nem kaybından kaynaklı saç kuruluğuna dayalı sebepler; aşırı kepeklenme, çok sık duş almak, sıcak su ile uzun süreli yıkanmak, yaz ayı ve kış ayındaki hava şartları, hava kirliliği dahil sorunları gidermek için aloe vera jeli kullanılabilir. Aloe vera jeli saç köklerini ve derisini nemlendirerek dış ortama karşı direnç gösterir ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Aloe Vera Jel ile Kepeğe Karşı Çözüm

İçinde bulunan özellikten dolayı doğal bir anti bakteriyel etkisi olan aloe vera jel ciltte yayılan bazı hastalıklar; cilt yarası, mantar ve kepeklenme diğer bir özelliği ise saçtaki aşırı yağlanmayı dengelemesi, bakterilerin yayılmasını engelleyip diğer saç hastalıklarının önüne geçebilmesidir. Düzenli olarak kullanıldığında kepeklenme sorunun azaldığı, saç derisinde oluşan yaraları iyileştirdiği, saç derisini ve saçı nemlendirdiği biliniyor.

Aloe vera jelin saça faydaları ve Aloe vera jel, kepeğe karşı çözüm
Aloe vera jelin saça faydaları ve Aloe vera jel, kepeğe karşı çözüm

Bir önceki yazımız olan Adaçayı ve Biberiye ile Saç Bakımı başlıklı yazımızda Adaçayı ile saç bakımı, Adaçayı ve Biberiye ile Saç Bakımı ve Adaçayı ve saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here