Moda Model

Akneli Ciltler İçin Nemlendiriciler

15.09.2020
20
Akneli Ciltler İçin Nemlendiriciler

Merhaba arkadaşlar. Yağlı ciltlerin en büyük sorunu akneye meyilli olmalarıdır. Ciltleri yağlı olmasına karşın nem ihtiyacını karşılaması için krem sürdüğümüzde akne çıkması ihtimali de oldukça artacaktır. Bu yüzden eğer yağlı bir cildiniz varsa kesinlikle akneli ciltler için nemlendiriciler kullanmalısınız. Bu şekilde cildinize nemlendirici sürerken kendinizi daha rahat tutabilirsiniz. Ayrıca akneli ciltlere özel bir nemlendiriciniz olduğu için yüz bakımınızı daha sık yapabilir ve cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltlerin bakıma sık sık ihtiyaç duymasa da o yağ oranının dengeli bir şekilde yayılması hatta gerektiğinde azalması için düzenli bir bakım gerekmektedir. Bizim şimdi sizlere vereceğimiz önerileri yaparak hem nemlendirici kullandığınızda oluşan akne sorununa çözüm bulabilir hem de cildinizin daha nemli, canlı ve genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer hazırsanız hemen sizlere farklı öneriler vermeye başlayalım.

Akneli Ciltler İçin Nemlendiriciler

Akneli Ciltler İçin Nemlendiriciler: La Roche-Posay Effaclar H

La Roche-Posay Effaclar H zengin içeri sayesinde yağlı olan cildinizi kurutmadan yatıştırır. Hafif formülü ve yapısı sayesinde cildinizin derinlerine kadar nüfuz eden bu kremle çok rahat bir şekilde günlük bakımınızı yapabileceksiniz. Günlük bakımın yanında makyajının altına nemlendirici krem arıyorsan bu krem oldukça iyi gelecektir. Ayrıca bu nemlendirici krem en çok da cildine akneleri kurutmak için tedaviler gördüysen oldukça iyi gelecek. Cildin yağlı olsa bile sivilceleri kurutmak için ilaçlar kullandığında cilt dengen bozuluyor. La Roche-Posay bu cildi güzelce nemlendiriyor ve ihtiyacı olan bütün besinler sağlıyor. Bu sayede cildin hem genç kalıyor hem de parlak ve canlı görünüyor. Bireysel olarak akneli ciltler için nemlendiriciler baksan da özellikle bir tedavi gördükten ya da gördüğün sırada hangi nemlendiriciyi kullanman gerektiğini doktoruna danışmanı tavsiye ederiz. Bu şekilde cildini daha iyi korur ve kendin için en güzel kararı vermiş olursun.

Akneli Ciltler İçin Nemlendiriciler

Akneli Ciltler İçin Nemlendirici: Garnier Hyalunorik Aloe Jel

Özellikle kişisel bakım ürünlerinde pek çok farklı kaliteli ürünü bulunan Garnier akneli ciltler için çok çeşitli nemlendiriciler yaparken de oldukça başarılı bir iş çıkartmıştır. İsminden de anlaşılacağı gibi hyalunorik asit ve aloe vera bulunmaktadır. Alerjik cildiniz olsa bile içerisindeki aloe vera jeli cildinizi daha da yatıştıracak ve kızarmaları önleyecektir. Zaten görüntüsü bile oldukça sıvı ve nemli olduğunu yeterince hissettirmektedir. Bu nemlendirici krem de cildinin derinlerine kadar nüfuz ederek kuruluktan kaynaklanan alın çizgisi gibi kırışıklıkları engelleyecektir. Bütün bunlarla beraber sivilceye meyilli ciltleri kesinlikle daha da yağlandırmamaktadır. Bu nemlendiriciyi de günlük bakımınızda kullanabilirsiniz. 48 saat boyunca etkisini hissedeceksinizdir. Bizler cildinizin daha iyi emmesi açısından gece yatmadan önce yüzünüzü yıkamanızı ve kuruladıktan sonra yüzünüze uygulamanızı tavsiye ederiz.

Akneli Ciltler İçin Nemlendiriciler

Akneli Ciltler İçin Diğer Bir Nemlendirici: L’oreal Paris Nem Terapisi Normal/Karma

Sıradaki önerimiz tüm yüzü yağlı olanlardan çok T bölgesine sahip olan kişiler için. Yağlı ya da kuru bir cilde sahip olmaktan daha kötü bir şey varsa o da karma bir cilde sahip olmaktır. Bunun nedeni yüzün farklı bölgelerine göre uygulamanız gereken bakım kremleri değişebilmektedir. Ancak Loreal Paris bu sorunu çözerek aynı kutu içinde hem normal hem de karma ciltlilerin tek seferde kullanabileceği bir nemlendirici ile karşımıza çıkıyor. Bu kremin yapısı su gibi olduğu için cilt tarafından kolay emilmektedir. Genel olarak yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan bu cilt tarafından emilme kısmı ise kolayca çözülmektedir. Hafif bir yapısı olduğu için yüzünde yokmuş gibi hissedeceksin. Bu kremi de günlük kullanım için rahatça uygulayabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.