Moda Model

Adaçayı ve Biberiye ile Saç Bakımı

31.10.2016
1.554
Adaçayı ve Biberiye ile Saç Bakımı

Adaçayı ve biberiye ile saç bakımı; Dengesiz beslenme, dermatolojik olarak testlerden geçmemiş (merdiven altı) saç boyaları ve saç bakım ürünleri ısı ile yapılan saç şekillendiriciler (saç kurutma makinası, saç maşası vb.) içsel ve dışsal stres sebepleri ve aileden gelen genetik sebeplere bağlı olarak saç dökülme problemleri görülür. Bu istenmeyen sonuçların önüne geçebilmek için sağlıklı saçlara sahip iken adaçayı ve biberiye saç beyazlaması yeni başlayanlarda saç beyazlaması sorununun ve saç dökülmesinin önüne geçerek yavaşlamasına katkı sağlayabilirler.

Biberiye ile Saç Bakımı

Birçok kozmetik ve saç bakımı ürünlerinin içeriğinde bulunan biberiye yağı kendi başına düzenli kullanımlarda saçların uzamasına, saçlardaki beyazlamanın yavaşlaması, saç dökülmelerinde azalma ve uzun vadede düzenli uygulandığında zayıf saçların güçlenip tekrar çıktığı biliniyor.

Adaçayı ile Saç Bakımı

Adaçayı ve saç dökülmesi; Adaçayının saçlara olan etkisi içeriğinde yer alan kalsiyum, potasyum ve A, B, C Vitaminlerin zenginliği saç bakımından saçlarda kepek oluşumu ve saç dökülmesi önüne geçtiği ve yavaşlatma etkisi olduğu biliniyor.

Adaçayı yağı kullanımı; E vitamini açısından zengin olan zeytinyağını saçınızın uzunluğuna göre göz kararı bir su bardağı içine eşit bir şekilde adaçayı yağı ekleyerek karıştırılıp saç köklerinden başlayarak saç uçlarına kadar sürülür. Ortalama bekletme süresi 30dk işlem sonunda ılık su ile koruyucu etkisi olan şampuan ile durulanır. Haftada 3 kez yapılması uygundur.

Not: Saç dökülme problemi yaşayanların dermatolog gözetiminde olmaları gerekmektedir. Biberiye yağını kullanmadan önce doktorunuza sorunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.