Moda Model

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

21.12.2019
577
Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Kadınların en büyük problemlerinden birisi ağda. Oldukça can acıtan bu işlemi düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Peki acısız ağda nasıl yapılır? Ağda yaparken işlemi bir an önce bitirmek için haldır huldur ağda yapmaya başlarız. Bunun yerine parçalara bölerek en çok istemediğiniz tüyleri alabilirsiniz. Bu sayede ağda yaptığınız kısımlar uyuşur ve daha çabuk bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Ağda işlemi yaparken mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ağda çekme işlemini yapmalısınız.

Acısız Ağda Yöntemleri 2020

Acısız Ağda Teknikleri

Acısız ağda nasıl yapılır? Ağda yapmadan önce yapılacak bölgeye uyuşturucu kremler sürebilirsiniz. Eczanelerden rahatlıkla bulabileceğiniz bu kremi ağda işleminden yarım saat önce sürmelisiniz. Daha sonra kremi mendil kullanarak temizleyin. Uyuşan bölgeyi çok rahat bir şekilde ağda yapabilirsiniz. Özellikle bikini bölgesi, bacak arası ve koltuk altı gibi bölgelerde uyuşturucu kremi kullanabilirsiniz. Bu sayede bölgenin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz. Uyuşan bölgeye ılık ya da kağıt ağda kullanabilirsiniz. Çok fazla acıyorsa hassas ciltler için tasarlanmış ağdaları tercih edebilirsiniz.

Acıyı biraz daha azaltmak için bebe pudrası tercih edebilirsiniz. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde ağda yapabilirsiniz. Düzenli ağda yapmaya devam ettikçe tüy köklerini zayıflatırsınız. Tek seferde çok büyük bir bölgeye ağda yapmak cildinizi tahriş edeceği için çok daha büyük bir acı yaşarsınız. Ağda işlemine başlamadan önce ılık su ile banyo yapın. Ağda yapacağınız bölgedeki ölü derileri temizleyerek çok daha rahat bir ağda işlemi yaparsınız. Ağda yapacağınız kısımdaki tüyler çok uzunsa öncesinde makas ile kesebilirsiniz.

Acısız Ağda Teknikleri

Kolay Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Bikini bölgesine ağda yapacaksanız önce kolay ve erişilebilir bölgelerden başlayabilirsin. Daha kolay bir şekilde ağda uygulaması yapmak için bacak aranıza ayna koyabilirsin. Ağdayı tüylerin uzama yönünün tersine göre çekebilirsiniz. Tüm bikini bölgenizi temizlemeyi bitirdikten sonra kalan kılları cımbız ile alabilirsiniz. Pudrasız ağdalar hassas bölgelerde uygulanırken bol miktarda pudralama işlemi yapmalısınız. İnce pudralı ağdalar normal hassas ciltler için oldukça uygun. Cildiniz çok hassassa pudralı ağdaları tercih edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.