Moda Model

Abiye Modelleri

22.03.2018
1.044
Abiye Modelleri

Abiye Modelleri

Güzellik, zarafet ve şıklığın gösterimi olan abiye elbiseler bu sene de yeni ve farklı abiye modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Her kadının özel günlerinde tercih ettiği birbirinden şık ve zarif abiye modelleri özel günlerin tadını çıkarmayı sağlamaktadır.
2018 yılında özellikle yaz sezonunun başlamasından sonra düğünlerin ve bu gibi organizasyonların çoğalmasıyla birlikte abiye elbiselere olan talep de artmaktadır. Yılımızın abiye modelleri ise eski moda akımlarından bir hayli etkilenmiş olup genellikle straplez yerine omuz ve kolları kavrayan yakalar ön plana çıkmaktadır. Dantelin ve simli kumaşların da ön plana çıktığı senemiz modellerindeki ortak özellik şıklık ve zarafetin bir araya gelmesidir.

En Çok Tercih Edilen Abiye Modelleri

Bu yılın trend abiye modelleri hakkında bahsettikten sonra tüm zamanların en çok tercih edilen abiye modelleri hakkında yazımıza devam edelim. Abiye elbiseleri seçmek oldukça zordur, çünkü doğru renk, doğru kumaş ve modeli bulmak gerekir. Bu da kişinin vücut yapısına uygun abiye modelleri seçmesine bağlıdır. Bu nedenle, genel anlamda abiye modelleri hakkında yazılanları ve hangi tip vücuda hangi abiye modelinin uyduğunu bulabilmek için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Straplez Abiye Modelleri

Çoğu kişinin bildiği üzere straplez abiye modelleri kol veya askı gibi bir parçası olmayan göğüs hizasından başlayıp bu şekilde aşağı doğru devam eden abiye modelleri arasında yer alır. Straplez elbise giymeyi tercih edenlerin mutlaka göğüs kısmına bir veya birkaç adet silikon bant kullanmaya dikkat etmeleri gerekir. Bu istenmeyen kazaları önleyecek bir önlem olarak öne çıkmaktadır.
Straplez elbiselerin genellikle modelinin çan model olması hem fiziği daha güzel gösterecek hem de yaşı genç olan kullanıcılar için daha uyumlu olacaktır. Straplez elbisede göğüs kısmının tam olarak oturması son derece önemlidir. Bu nedenle, provalarda bu konuyla ilgili oldukça özenli ve titiz davranmak gerekir. Aksi takdirde, straplez abiye modelleri özel günlerin kabusu olabilir.

Askılı Abiye Modelleri

Özellikle 2018 yılında straplez modelleri geride bırakan askılı abiye modelleri gerek omuzdan gerekse kollara kadar uzanan askılarıyla dikkat çekmektedir. Bu sebeple, askılı abiyeleri ince askılı abiye modelleri ve kalın askılı abiye modelleri olarak ikiye ayırabiliriz. Askılar genellikle abiye elbisenin kumaşında olduğu gibi boncuklu veya dantelli farklı fakat abiyenin diğer bölgelerine uyumlu kumaşlarından da yapılabilmektedir. 2018 yılında daha çok elbisenin kumaşına uyumlu olacak dantelli, taşlı veya simli kumaşlardan askılar kullanılmaktadır. Bu ise abiye elbiseye hem otantik bir hava katmakta, hem de orijinal bir şıklık kazanmayı sağlamaktadır.
İnce askılı abiye modelleri genellikle omuz yapısı ne çok büyük ne de çok küçük yapıda olan ideal omuz ölçülerine sahip kişiler tarafından kullanılmalıdır. Eğer çok geniş omuzlu bir bayansanız ince askılı abiye modelleri sizin için tercih edilmemesi gereken modeller arasında yer alır.

Balık Kesim Abiye Modelleri

Balık kesim abiye modelleri adından da anlaşılacağı gibi vücudu göğüs bölgesinden diz kapaklarına kadar sıkı bir şekilde saran abiye modellerindendir. Çekici ve çarpıcı bir görüntü elde etmek isteyen bayanların tercih ettiği balık kesim abiye modelleri her vücut tipi için uygun değildir.
Balık kesim abiye modelleri tercih eden bayanların vücut yapılarının son derece düzgün olması ve boylarının da uzun olması gerekir. Aksi takdirde, balık kesim abiye elbiseyi taşıyamaz ve çok vasat bir görüntü ortaya çıkar. Bu abiye modelleri, vücut yapısı güzel ve uzun boylu bayanların ise başlıca tercih etmesi gereken model olarak öne çıkmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.