Moda Model

11 – 12 Yaş Kız Çocukları İçin Abiye Modelleri

09.09.2018
1.659
11 – 12 Yaş Kız Çocukları İçin Abiye Modelleri

Kız Çocukları İçin Abiye Modelleri birbirinden renkli modelleri içinde barındırarak annelere ve kız çocuklarına bir sürü seçenek sunar. Bu nedenle de aslında karar vermek bir o kadar zorlaşır. Aslında bu durumlarda çocuk ile birlikte alış veriş yapmak doğru bir seçenek gibi görünür. Ancak küçük prensesler gördüğü her elbisede etkilenecek bir yön bularak işleri daha da zor hale getirebilirler. Bu anlamda alış verişte annelerin bulunması daha doğrudur.

Genellikle Kız Çocukları İçin Abiye Modelleri arasında pembe tonları, kırmızı tonları, beyaz ve mor tonları tercih edilir. Bu renkler küçük kızlar için en sevilen renkler arasında yer alır. Bu nedenle şifon, pul ya da tül gibi detaylarla abartılı modellerle karşılaşmak mümkündür. Bu tarz modellerde de küçük hanımların dikkatlerini üzerine toplayan detaylar bulunur.

Yetişkin kadınlar gibi küçük hanımların da davet, nişan, okul partisi, düğün ya da doğum günü partisi gibi özel günleri olabilmekte. Böyle durumlar için onlar da tabi ki abiye elbise tercih ederler. Eski dönemlerde küçük kızlar için daha çok beyaz ve gelinlik minyatürü havasında modeller tercih edilirdi. Ama artık bu tarz modeller eskide kaldı. Bazen yine tercih edilse de genellikle ağırlık canlı renklerden yana.

2019 sezonunda renk, desen ve model çokluğu seçimleri zorlaştıracak gibi olsa da desenleri ile her zevke her keseye uyum sağlayabilen modeller küçük hanımların karşısına gelecek.

Kız Çocuk Abiye Modası

Kız çocuklarının da tıpkı yetişkin kadınlar gibi abiyeye ihtiyaç duyduğu modeller arasında abiyeler bulunması gayet doğaldır. Beyaz renkten sıyrılan modeller tüm canlı renklere ve onların tonlarına yönleniyor. Renk seçenekleri arasında pembe, kırmızı, lila, mor ve mavi tonlarının yanı sıra fuşya, somon ve mürdüm renkleri sıklıkla tercih edilen ve rastlanan modeller arasında olacak.

Tüllü, şifon detaylı ve arkasında fiyonk olan modeller en klasik tercih edilen modellerdendir. Bunun yanında iki parça şeklinde görülen tek parça olan abiye elbise modelleri de çok fazla kullanılan modeller arasında yer alacak. Bu da küçük hanımlar için çok farklı ve beğendikleri modeller arasında olacak.

Tüllü modeller ve iki parça gibi görünen modeller arasında önden kısa olup arkası uzun modeller de yine şifon modellerle birlikte kullanılmaktadır. Aynı zamanda farklı desenlerde de abiye elbiseler bulunmaktadır. Puantiyeli abiye modelleri küçük hanımlarda rastlanan modeller arasında yer alır bu sene de bu modellere rastlamak mümkün olacak. Aynı zamanda üç boyutlu olarak nitelendirilebilen modeller de bulunur.

Üç boyutlu olarak küçük kelebek ya da çiçek desenleri elbise üzerinde kabartmalı olarak bulunabilir. Bu şekilde küçük hanımların dikkati daha fazla dikkatini çektiği için sıklıkla kullanılan modellerdendir. Uzun ve kabarık etek çocuk abiyelerinin yanı sıra bu sezon kısa kabarık etek abiye modelleri ile de karşı karşıya kalırız. Pul işlemeli modeller yine bu kısa abiyelerin üst göğüs kısmında detaylarla taçlandırılarak elbiselerin hoş bir hava kazanmasını sağlar. Aynı zamanda taç aksesuarları ile kombinlenen abiye elbiseler küçük hanımların tam anlamı ile prenses gibi hissetmelerine neden oluyor.

Abiyelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bu normalde yetişkin kadınların da dikkat etmesi gereken noktalardandır. Bir abiye elbise çocukta da olsa yetişkinde de olsa mutlaka ama mutlaka denenmelidir. Aksi durumda çocuklarda özellikle büyüme çağında oldukları için (11 – 12 yaş) bedenler bazen çok fark edebilir. Bu nedenle sorunlar yaşanabileceğinden elbiseleri denemeden çocuğa almamak ya da bedeninden emin olarak alış veriş yapılmalıdır. Farklı modeller için yeni aksesuarlar ile ilgi çekici modeller yaratılabilir. Daha büyük kızlar için ise (en azından 13 – 15 yaş arası için) yetişkin kadınların tercih ettiği modeller gibi elbiselere rastlamak mümkündür. Hemen hemen her model elbiseleri bu yaşlardaki genç kızlar kullanabilirler.

Anneler aynı zamanda ortak davetlerde kızları ile hemen hemen yakın benzerlikte modelleri tercih edebilirler. Bu da daha şık ve hoş bir görüntü olarak bizlere de yansır. Bu arada bu modellerde renk belirlemek genellikle küçük hanımların tercihlerine göre yapılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.