Örgü Atkı Modelleri 2019

Kış ayları yaklaşıyor ve havalar git gide soğumaya başladı. Hatta mevsimin ilk karı bazı bölgelerde görülmeye başladı. Bu yüzden atkı sezonu da açıldı. Özellikle hanımlar bu konuda daha hassas olduklarından Örgü Atkı lar sıklıkla kullanılıyor. Farklı modelleri ve desenleri bulunan atkıları renk bakımından da seçmekte zorlanabilirsiniz. Hem renk hem de model seçeneği çok fazla olduğu için, tercih de haliyle zor oluyor. Örgü atkıları kendiniz de yapabileceğiniz gibi satın olarak da alabilirsiniz. Bu şekilde birçok anlamda kolaylık sağlar.

Örgü Atkı modelleri her zaman kış aylarında koruyucu olarak görev yapar. Yeri geldiğinde başa sarılarak da kullanılabilir. Aynı zamanda çok fazla çeşidi de vardır. Son dönemde silindir biçiminde örülerek dağılmadan ya da rüzgarlı havalarda uçuşmadan kullanılması için boyna dolanarak kullanılan modeller arasında yer alır. Bu şekilde kullanım kolaylığı da sağlamış olur. İstenilen genişlikte ve uzunlukta yapılabilir.

Örgü atkılarda kendinizin yapabileceği kolay modeller de vardır. Eğer desenli modeller örmek istiyor ve kolay bir desen arıyorsanız bunun en kolay yolu akıllı ip adı verilen yünlerdir. Bu ipler, farklı birkaç renkten ya da aynı rengin farklı tonlarını barındıran renklerden oluşabilir. Ördüğünüz, örgü ismine ya da ilmeklerin yönüne göre bu renkler farklı bir desen oluşturur ve en kolay düz örgü veya haroşa modelinde bile değişik desenler yaratılabilir.

Örgü Atkılar 2019 Kış Modası

Örgü parçalar, kış aylarında gerçekten birçok farklı modelin oluşmasını sağlayan ve bu şekilde bizleri kış soğuğundan ya da hastalıklardan koruyan önemli detaylar arasında yer alıyor. Farklı birçok modelin bulunduğu örgüler bu sezonda da farklı renkleri ve canlı renklerin popüler olduğunu söylemek mümkün. Ancak bordo, haki, hardal sarısı gibi renklerin yanında ekose desenleri de bu renklerle birlikte kullanılacak.

Havalar ısınmaya başlasa da atkı kullanımını bırakmak o kadar kolay olmaz. Atkılar hala aksesuar olarak kullanılmaya devam eder. Bu senenin diğer bir modeli de çizgiler. Çizgilerle oluşan şekiller veya düz çizgili atkılar çok popüler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ