Lif Modelleri 2019

Lif Modelleri her zaman için farklı ve yumuşak modelleri içinde barındıran modellerdir. Bu anlamda lif örmek isterseniz kullanılan yün ipe karar verirken dikkatli olmalısınız. Farklı modeller kullanılmaya çalışılsa da en çok tercih edilenler arasında en çok çiçek modelleri kullanılır. Bunun yanında aslında değişik yüz ifadeleri ya da yazı desenleri işlenebilmekte. Lif desenleri genellikle kulağa kolay gibi gelse de bazı modeller uğraştırıcı olabilir. Bu zor ve uğraştırıcı modeller için aslında el alışkanlığı gerekir.

Lif Modelleri özellikle genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazlarından olan parçalardır. Hemen hemen her çeyizde bulunan bu nadide parçalar her zaman kadınların yapabilecekleri düzeyde ve kolaylıkta olup sıklıkla buna yer verilir. Lif Modelleri ne bakıldığı zaman yine çiçek desenlerinin çok fazla kullanıldığı göze çarpmaktadır. Aslında çiçek deseni bir bakıma hiç eskimeyen ve aynı zamanda da hiç eskimeyecek olan bir desen çeşididir.

Geometrik desenler lifin üzerinde bulanacağı gibi lifin kendi şekli de bir geometrik desen olabilmektedir. Yuvarlak, kare, altı gen ve beşgen liflerin üzerine kendi isteğinize göre motifler veya desenler işleyerek kendinize has lif modelinizi ve modanızı yaratabilirsiniz.

Örgü Lifler 2019

Örgü lifler hem şiş hem de tığ ile yapılabilir. Bu tamamen kişinin isteğine bağlıdır. Tığ ile yapılan modeller daha ince iplikle olacağından lif de daha ince olacaktır. Eğer şiş tercih edilecekse de istenen kalınlıkta iple örülebilir. İkisi için de dikkat edilmesi gereken ipin yumuşak olma durumudur.

Kısa modeller ise genellikle kare şeklinde ve ele sığabilecek boyutlardadır. Farklı olarak eldiven şeklinde ele giyilerek daha rahat ve kolay bir kullanım sağlanması adına farklı renklerde de örülebilmektedir. Bununla birlikte herhangi bir hayvan, bitki, eşya ya da karışık olmayan bir objenin de kullanıldığı modellere sıklıkla rastlamak mümkündür.

Lif kullanımında temizlik de önemli bir detaydır. Kullanılan liflerin sıklıkla yıkanması ve yıkanma ardından da ütülenmesi gerekir. Bu anlamda temizlik aşaması oldukça önemlidir. Lifler sıklıkla ıslak bırakıldığından temizlik anlamında çok dikkat etmek gerekir.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ