En Güzel İğne Oyası Modelleri 2019

İğne Oyası eşyaları süslemek amacı ile de rahatlıkla kullanılabilir. Bazı yastık kılıflarının etrafında ya da küçük dekoratif örtülerde bu tarz iğne oyalarına rastlamak mümkündür. Ama en çok rastlanan örnekler baş örtüleri ve özellikle de namaz baş örtüleridir. İğne Oyalı Başörtüsü Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap olarak örnek modellerden bahsedebiliriz. Aslına bakıldığında ise bu çok eski zamanlara çok eski dönemlere dayanır.  Farklı renklerde, farklı modellerde yapılabilen iğne oyası namaz yazmaları, hanımların hayatının bir parçası haline gelmiş durumda.

İğne Oyası hanımların çok beğendiği ve özellikle de genç kızların çeyizlerinde yer vermek istedikleri örgü modelleri arasında yer alır. Baş örtü kenarlarına yapılan iğne oyaları özellikle de namaz örtülerinde sıklıkla karşımıza çıkar. Yapılması zahmetli olsa da verilen emeğe değen modeller meydana gelir.

İğne oyası modellerinde aslında her alanın kendine has modelleri bulunur. Bu da oyalarda farklılığı ve çeşitliliği arttırdığı için aslında güzel seçenekler oluşturmak için iyi bir ortam hazırlamaktadır. Modeller arasında seçim yapmak kişiye ve isteğine bağlı olarak tabi ki değişir.

İğne Oyası Yazmalar

İğne oyası namaz baş örtülerinde en çok kullanılan renkler siyah, beyaz ve kırmızı tonlarıdır. Fakat farklı tonlar da kullanılmayacak diye bir durum söz konusu değil tabi. Mavi tonları da son zamanlarda Namaz başörtüsü oyalarken renklerin uyumuna dikkat etmelisiniz çok parlak ve gösterişli örnekler yerine daha modern ve sade ama şık iğne oyaları uygulayabilirsiniz.

Ninelerimizin el emeği göz nuru şeklinde hazırladığı iğne oyası namaz başörtüleri modelleri, günümüze kadar gelmiş ve hala onların teknikleri ile devam ediyor. Bu tekniklerle günümüzde hala modern tasarım ve dekorasyona yön vermek bile mümkün oluyor.

İğne oyası emek isteyen bir model olduğu için bu tarz eşyalarda aslında kullanması zor oluyor. Çünkü emeğe kıymak yerine seyretmek daha cazip geliyor. Çok çeşitli iğne oyası namaz yazmalarını, hacca giden yaşlılarınıza hediye olarak verebileceğiniz gibi gelin bohçası ve kaynana bohçası gibi birçok evlilik hazırlığı aşamasında kullanarak kolay bir iş sağlamak mümkün olur.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ