2019 Nişan Davetiye Örnekleri

Davetiye Örnekleri son dönemde farklı modellerle karşımıza gelirken, sadelik ve zarifliği de beraberinde getiriyor. Bununla beraber artık uzun davetiye yazıları dışında daha kısa ve öz yazıların yer aldığı, sadece amaca özgü notların bulunduğu modeller dikkatleri çekiyor. Yine çiçek, doğa ya da yeşil, mavi ve pembe tonlarının yer aldığı modeller yer almaya devam ediyor. Bu modeller arasında farklı renk ve detayların olduğu farklı örnekler de var. Bu nedenle de farklı modeller de dikkat çekenler arasında yer alır.

Davetiyelerin seçiminde önemli noktalar vardır. Bunun için ilk yapılacak işlerden biri konsepti belirlemektir. Davetiye konsepte uygun olmalıdır. Bu durumda yapılacak ilk iş nasıl bir düğün planlandığının belirlenmesidir. Buna bağlı olarak düğünün yapılacağı mevsim, gelecek davetlilerin nasıl olacağı gibi durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Zarf seçimi de önemlidir. Her zaman beyaz zarflara yer verilmemelidir. Hatta davetiye ve zarf farklı renklerde ya da zıt renklerde seçilirse daha dikkat çekici olacaktır. Herhangi bir aksama veya sorunla karşılaşmamak için davetiye modeline karar verilerek düğünden çok önce siparişin verilmesi gerekir. Seçilecek olan davetiye, mutluluğun bir simgesi olduğu için davetiye seçiminde aceleci davranmamak gerekmektedir.

Nişan Davetiyesi Modelleri

Davetiyelerde en önemli detaylar arasında törenin konsepti yer alır. Bu konsepte uygun renklerde ya da temalarda davetiye seçilmesi uygun olacaktır. Örneğin kır bahçesi alanında bir nişan töreni için çiçekli modeller tercih edilirken, havuz başında olacak olan nişan töreni için ise mavi renklerin ağırlıklı kullanılabilir.

Mevsim de geri kalan diğer önemli detaylardan biri olarak düşünülebilir. Zaten mevsime göre konsept belirlemek e daha kolay olacaktır. Mevsim ve konsept bazı zamanlar için birbirine bağlıdır diyebiliriz. Açık havada yapılacak törenlerde kır, bahçe ya da havuz başı gibi alanlar için ilkbahar ve yaz sezonları daha uygun oluyor. Örneğin tören, sonbaharda yapılacaksa sarı ve turuncu tonları tercih edilebilir ya da düğün baharda olacaksa yeşil ve mavi tonları daha uygun olacaktır. Kış aylarında beyaz ağırlıklı modeller yaz ise pembe ya da kırmızı tonlarında modeller tercih edilmelidir.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ