2019 Çizme Modelleri

Kış ayları yaklaşırken farklı Çizme Modelleri de mağaza vitrinlerinde yer almaya başladı. Kısa ya da uzun fark etmeksizin kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan çizmeler her zaman için kombinleri tamamlamada önemli rol oynar. Kış aylarında hem yağmurlardan hem de soğuklardan korunma amaçlı bu çizmeler kullanılarak rahat etmek mümkündür.

Farklı desenleri, türleri ve renkleri olan Çizme Modelleri nde bu sene daha çok fiyonk desenlerine rastlamak mümkündür. Fiyonk detayları ile kibar ve dikkat çekici çizmelere sahip olabilirsiniz. Leopar desenli süet modeller de çok dikkat çeken modeller arasında yer alıyor.

Diz üstü çizmeler 2019 sezonunda farklı formlarda modellerle karşımıza gelecek. Aslında zaman zaman demode olarak bulunan bu çizmeler ara ara da yılın en trendleri olarak karşımıza gelebiliyor. Özellikle deri ve kadife dokusu olan modeller sıklıkla tercih ediliyor. Kısa ya da mini etek tercihlerinizde diz üstü çizme kullanmak sizi hem şık hem de modern bir havaya sokabilir ama uzun eteklerle giyeceğiniz diz üstü çizmeler, çizmelerin tüm çekiciliğini yok eder. Bu nedenle etek tercihlerinde dikkatli olunmalıdır.

Onun dışında topuklu ve süet çizmeler uzun zamandan beri moda olmasına rağmen mağaza vitrinlerindeki yerini ve önemini korumaya devam ediyor.

Çizme Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Özellikle sonbaharda sorulmaya başlanan bu soru kış yaklaştıkça önem kazanmaktadır ve bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. En öncelikli olarak ise ayağımıza uygun doğru çizmeyi seçmek gerekir. Çizmelerin dar olası durumunda ayağımızı vurabilir, terleme ve mantar sorunu ile birlikte ayak sağlığımızda sorun yaşayabiliriz.

Çizmelerin içi rahat ve yumuşak olmalıdır ancak öyle olacak derken gereğinden fazla yün olması hastalıklara davetiye açar. Genellikle bir numara büyük veya tam ayağımıza uygun olan numara alınmalıdır. Çizme tabanları kauçuk olmalıdır. Kışın kar ve yağmurlarda giyileceği için taban çok önemlidir ve tırtırlı olmalıdır. Genel olarak ayak sağlığı ön planda olmalı ve şıklığa ondan sonra bakılmalıdır. Malum kış ayları her geçen yıl daha çetin geçmekte ve çizmeler önemli bir konumdadır bu yüzden seçimde dikkatli olmak gerekir


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ