Cilt için Yumurta Akı Bal Maskesi

0
29
cilt icin yumurta aki bal maskesi
Cilt için yumurta akı bal maskesi Kuru ve yağlı cilt bakımı için Kuru ciltler için maske yapımı hazırlanışı ve uygulanışı basittir. Yağlı ve kuru ciltler için

Cilt için Yumurta Akı Bal Maskesi

Cilt için yumurta akı bal maskesiTahriş olmuş ve pullanmış deri sorunları olan kişiler için doğal yolla nemlendirici etkisi olan ve canlılık kazandıran bir maske çeşididir. Bal cilde nemlilik, canlılık verirken yumurta beyazı da pullanan ve sertleşen deriyi tazeler ve onarır.

Cilt için Yumurta Akı Bal Maskesi Faydaları

Cilt için yumurta akı bal maskesi faydaları… Yağlı ciltler içinde uygulanabilir. Kuru ciltler kadar etkisi olmayabilir ama yağlı bir cilde sahip kişilerde yağ oranını dengeler.

Yumurta Akı ile Bal Maskesi Tarifi

Yumurta akı ile bal maskesi tarifi hazırlanış açısından çok basit bir şekilde evde hazırlanabilir bir maskedir.  Hazırlanışı ve uygulanışı sizler için yumurta akı ile bal maskesi tarifi hazırladık…

  • Bal (5 Yemek Kaşığı)
  • Yumurta Akı (2 Adet)

Bu ölçüler Kuru cilt bakımı yapacaklar içindir. Yağlı cilt bakımı yapacaklar için ölçüler:

  • Bal (3 Tatlı Kaşığı)
  • Yumurta Akı (1 Adet)

Uygulanacak bölgenin çapına yetecek kadar ölçülerinizde oynama yapabilirsiniz.

Cilt için Yumurta Akı Bal Maskesi Yapımı

Yumurtaları sarısından ayırarak bir yumurta akı kap içine koyulur. Bal listede verilen ölçüler doğrultusunda veya uygulanacak bölgeye göre malzemelerdeki ölçüleri ayarlayıp bir çatal yardımı ile sıvı kıvama gelecek kadar yaklaşık 2dk çırpılır. Hazırlanan karışım uygulama yapılacak bölgeye göre kadar masaj yaparak işlemi sonlandırın uygulanan bölge uzuv bölgeleri ise (Bacak, Kol) ısıtılmış bir havlu veya streç filme sararak 25-30dk cildinizi dinlendirip ılık su ile durulayın.

Bu maske için ne düşünüyorsunuz ve uygulama sonuçlarındaki etki nedir? Bizimle paylaşınız.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

Bir önceki yazımız olan Avokado Maskesi Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda Avakado, Avokado ve Avokado maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here